środa, 17 lutego 2016

6 SPOSOBÓW NA LEPSZE DZIAŁANIE KERATYNY NA WŁOSACH

Cześć dziewczyny!

Dzisiaj przychodzę do was z postem, dotyczącym keratyny. Jak wydobyć z niej maximum dobrego? Zapraszam do czytania dalej :).

Często keratyny unikamy jak ognia z obawy przed przeproteinowaniem włosów. Lecz jest to błąd. Keratyny nie powinno się używać często, jednak regularnie by przyniosła efekty. Nie chodzi tu o zewnętrzny wygląd włosów, a o wewnętrzną odbudowę struktury.

Jak używać keratyny, by przyniosła chciane efekty?

Po pierwsze nie stosować jej samej. Najlepiej kupić keratynę hydrolizowaną, którą osobiście posiadam i dodawać ją do kosmetyków. Robić to 1-2 razy w miesiącu.

Co zrobić aby wydobyć z niej jak najlepsze działanie?
Tu sposobów jest kilka:

1. Dodawać do odżywek b/s:

Odżywki bez spłukiwania są idealnym podkładem dla keratyny. Ilość odżywki, jaką wykorzystujemy po myciu wycisnąć do małej miseczki i dodać kilka kropel keratyny. Wymieszać i nałożyć na włosy jak zawsze. Najlepiej wysuszyć je po tym suszarką, gdyż w cieple keratyna działa najlepiej.

2. Dodawać do masek lub odżywek d/s:


Kilkanaście kropel keratyny dodać do porcji maski bądź odżywki i wymieszać. Już wspomniałam, że keratyna najbardziej aktywuje się w ciepłych warunkach, więc zaleca się owinięcie głowy folią spożywczą lub nałożyć foliowy czepek oraz nakryć ręcznikiem i posiedzieć 30 min w gorącej kąpieli.

3. Dodawać do olejów:


Kiedy olejujemy włosy, dobrze jest czasem dodać kilka kropel keratyny do oleju, wymieszać i nałożyć na włosy (omijając skórę głowy). Najlepiej sprawdzi się sposób, który opisywałam tutaj, klik.

4. Dodawać do olejku zabezpieczającego końcówki:

Dosłownie 2 krople dodać do pompki olejku, Keratyna potrzebuje czasu, aby zadziałała na naszych włosach, czasem nawet kilku godzin. Jednak nie powinno się z nią przesadzać.

5. Dodanie do szamponu:


Dodając kilka kropel keratyny do szamponu i oczyszczenie nim włosów na długości również jest dobrym sposobem na użycie keratyny, jednak pamiętajmy, aby po tym nałożyć humektantową odżywkę, bądź emolientową maskę.

6. Keratynowa kąpiel:


Ostatnim sposobem jest zrobienie sobie tzw. "parówy" dla włosów. Nalewamy do miski dość ciepłą (nie gorącą) wodę, wkraplamy kilka kropel hydrolizowanej keratyny i mieszamy. Moczymy włosy i nakrywamy się ręcznikiem. Wygląda to tak samo, jak robienie sobie "parówy" dla twarzy, lecz zamaczamy włosy. Przeczesujemy je pare razy palcami w wodzie i nakładamy jakąś miłą, odżywkę z olejem.

To już wszystkie sposoby, które szczerze polecam dla udoskonalenia sobie włosowego spa :).


Pozdrawiam,
Włosopasjatka


6 komentarzy :

 1. Świetny post, nie mogłam znaleźć sposobu na keratynę :) kiedyś sądziłam że moje włosy ją kochają, ale okazało się że było jej malutko w odżywce napakowanej sylikonami ^^'

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje włosy uwielbiają kreatynę :) Bardzo dobre rady :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Któryś sposób na pewno wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z podanych sposobów nie testowałam tylko keratyny w szamponie i kąpieli keratynowej. Jednak ten ostatni sposob na pewno wypróbuję! Dzięki za rady :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety teraz brakuje mi czasu na zabawę w półprodukty... :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe pomysly ;-) z chęcią kilka z nich wykorzystam ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE