niedziela, 19 lipca 2015

SPOSOBY OLEJOWANIA WŁOSÓW


Cześć dziewczyny!


Olejowanie włosów to bardzo ważny rytuał, który powinien być praktykowany przez każdą włosomaniaczkę. Po olejach włosy są miękkie, nawilżone, sypkie, zdrowsze i błyszczące. Oleje również dobrze działają na skórę głowy. To jakich olejów używam pisałam TUTAJ, ale wypadałoby zrobić jakąś aktualizację, ponieważ trochę mi ich doszło, tak samo z kosmetykami do włosów :D.
Są różne sposoby, w jakie możemy "karmić" nasze włosy olejami. Oczywiście kierujemy się zasadą - "im mniej tym lepiej".


Podstawowe metody olejowania:

1. Na sucho:

Nakładam olej na suche, wcześniej nieumyte włosy. Zazwyczaj nalewam do miseczki dwie łyżki stołowe oleju i zamaczając w nim opuszki palców, aplikuję go na włosy zaczynając od skóry głowy lub od końcówek (zależy jaki mam kaprys :P).

2. Na mokro:

Nieumyte wcześniej włosy lekko zwilżam prysznicem i osuszam ręcznikiem. Nakładam olej, przy tej metodzie najczęściej zaczynam od końcówek i rozczesuję moją TT. Włosy olejowane w ten sposób są podobno bardziej nawilżone i mięsiste, jednak ostatnimi czasy nie zauważam żadnej różnicy pomiędzy olejowaniem na mokro czy tym na sucho.

3. Na odżywkę:

Nakładam na nieumyte włosy odżywkę lub maskę bez silikonów, zazwyczaj emolientową, ale dobrze jest nałożyć humektantową, a na nią nakładam olej. Zazwyczaj robię to na mokro, ponieważ lepiej mi się rozprowadza oba produkty, ale na sucho również można.

4. Na mgiełkę:

Do buteleczki z atomizerem wlewam tyle samo wody i tyle samo oleju. Psikam włosy psik psik ;) i rozczesuję TT. Czasem wmieszam jeszcze do tego jakąś odżywkę lub sok aloesowy. Robię to na suche kosmyki.

5. Na miskę:

Wlewam do miski wodę i olej oraz moczę włosy. Jednak tą metodę lubię najmniej. Nie ze względu na efekty, tylko raczej na to, że trzeba się trochę pobawić, a zazwyczaj kiedy nakładam olej to przed spaniem, ponieważ najbardziej lubię olejować włosy na noc.

Zdecydowanie moją ulubioną metodą jest olejowanie na mgiełkę. Uważam, że moje włosy najlepiej "jedzą" olej właśnie w ten sposób.

A jakie są Wasze ulubione metody olejowania włosów?

Pozdrawiam,
Marta :)

2 komentarze :

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE