sobota, 4 lipca 2015

ROZDZIELAJĄCE SIĘ I ŁAMLIWE KOŃCÓWKI WŁOSÓW

Już dawno nie było jakiejś porady dotyczącej włosów, więc dzisiaj postanowiłam, że napiszę o problemach z końcówkami włosów. Zazwyczaj to z nimi jest najwięcej zachodu :).

Obłamywanie się końcówek włosów może mieć różne przyczyny. Włosy poddane trwałej ondulacji, rozjaśnianiu czy farbowaniu w niewłaściwy sposób, mają tendencję do obłamywania się. Jeśli końcówki zostały zbyt mocno załamane przy nawijaniu na wałki, a potem suszone w zbyt wysokiej temperaturze, będą się obłamywały, nawet jeśli włosy są naturalne - nie preparowane.

Przy łamliwych, rozdzielających się końcówkach zastosowanie kuracji pomaga jedynie doraźnie, najpóźniej przy następnym myciu objawy powracają. Najlepiej po prostu te końcówki obciąć.

Przed każdym myciem warto końcówki natrzeć czystą lanoliną. Gdy nosimy włosy do ramion i kładą się one na ramiona, bardzo szybko końcówki włosów zaczną nam się rozdzielać. Najprościej zadbać o taką fryzurę, by końcówki trzymać z dala od ramion i kołnierzyków. Takich możliwości jest wiele - można włosy nieco skrócić, można pozwolić im jeszcze nieco podrosnąć lub też po prostu podkręcić je odrobinę albo upinać.

Jeśli rozdzielają się nam już krótkie, ledwo odrastające włosy, należy udać się do lekarza, gdyż raczej nie ma to wtedy nic wspólnego ze szkodliwymi środkami upiększającymi, lecz ma przyczyny czysto zdrowotne.

Pozdrawiam! :)

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE