piątek, 10 lipca 2015

NATURALNA BLOND FARBA DO WŁOSÓW

Aktualnie jestem brunetką, dlatego ostatnio skupiłam się właśnie na pogłębianiu ciemnych odcieni włosów, ale dzisiaj coś specjalnie dla blondasków :)

Czyli : BLOND BARWNIK RABARBAROWY 

Jak przygotować?

Będziemy potrzebowały składników takich jak:

♥ 3 garści suszonego korzenia rabarbaru,

♥ sok z 1 cytryny,

♥ odrobina olejku roślinnego.


No to pora na wyrób:

Korzeń rabarbaru ma lecznicze właściwości i dlatego bez trudu powinien być dostępny w aptece lub sklepie zielarskim, w małych kawałeczkach bądź sproszkowany.

Jeśli dostaniemy go w kawałkach, musimy zmielić go w młynku do kawy na miałki proszek. Przesypujemy proszek do miseczki i dodajemy sok z cytryny i odrobinę olejku roślinnego (np. kokosowy, rzepakowy, oliwa z oliwek itd.). Mieszamy, aż powstanie gęsta papka. Do niej bardzo wolno dodajemy gorącej wody i ciągle mieszamy, aż otrzymamy rozsmarowującą się masę. Odpuszczamy mieszanie na 15 minut, by wywar naciągnął i ponownie rozrabiamy odrobiną gorącej wody.

Czas na stosowanie i działanie moje drogie panie:

Po pierwszym myciu włosów rozsmarowujemy papkę szerokim pędzlem, dbając o równomierne jej rozłożenie.

Jeśli chcemy zrobić sobie pasemka, pod każde z nich podkładamy cienki pasek folii aluminiowej, nanosimy farbę na włosy, folię zwijamy i lekko przyklepujemy.

Ponieważ utrzymanie stałej temperatury jest ważne dla lepszego przyjęcia barwnika przez włosy, najlepiej po zakończeniu smarowania nałożyć na włosy foliowy czepek i owinąć go z kolei frotowym ręcznikiem. Jeśli mamy w domu suszarkę stojakową, możemy usiąść pod nią i ustawić temperaturę na minimum.

Czas, przez który farba powinna działać na włosy, zależy z jednej strony od ich naturalnego koloru i struktury, z drugiej zaś strony od pożądanego od nas efektu.

Uprzednie przetestowanie barwnika na obciętym puklu włosów jest naprawdę konieczne, szczególnie jeżeli włosy były farbowane chemicznie lub poddawane trwałej ondulacji, zaniechanie takiego sprawdzenia może doprowadzić do niemiłych niespodzianek.

Jako wyznacznik możemy określić, że po pół godzinie działania farby naturalny kolor popielatoblond uzyskuje delikatnie miodowozłoty kolor. Najlepiej i najbezpieczniej od czasu do czasu sprawdzić, jak nasze włosy reagują na barwnik. O intensywności barwienia korzenia rabarbaru niech zaświadczą plamy na frotowym ręczniku, których nie można usunąć nawet poprzez gotowanie (więc bez rękawiczek i roboczego ubrania ani rusz). Jest to prawdziwa farba i należy się z nią obchodzić ostrożnie.

Bogaty w witaminy i skrobię korzeń rabarbaru nadaje jasnym włosom wspaniały złoty blask i niepodrabialny naturalny kolor. Jednocześnie pielęgnuje włosy i doprowadza, przy regularnym stosowaniu, do rozjaśnienia stałego, naturalnego koloru włosów. Jest idealnym barwnikiem do pasemek.

Dajcie koniecznie znać, jeśli zdecydujecie się na naturalne farbowanie blond barwnikiem rabarbarowym.

Pozdrawiam,
Marta :)

1 komentarz :

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE