czwartek, 30 lipca 2015

METODY MYCIA WŁOSÓW

Cześć dziewczyny!


Mycie włosów jest bardzo ważne w pielęgnacji. Nieodpowiedni sposób, w jaki to robimy, może bardzo zaszkodzić, a wiem, że nie każdy jest tego świadomy. Nie dość, że trzeba wybrać odpowiedni szampon (najlepiej taki bez silikonów), to jeszcze powinno się myć włosy właściwie w zależności od naszych potrzeb.

METODY:

- S (szampon):

Myjemy włosy szamponem i nie używamy niczego więcej.

Metoda, którą kompletnie odradzam. Wiele moich koleżanek myje włosy samym szamponem i nie jest to wskazane. Kiedyś sama popełniałam ten błąd (przed włosomaniactwem) i pamiętam, że kolorowo nie było.

- MO (mycie, odżywka):

Myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę lub maskę oraz po upłynięciu danego czasu - spłukujemy lub nakładamy odżywkę b/s.

Jest to najczęściej stosowana metoda. Stosowana u mnie wiele lat (przed olejowaniem włosów). Najbardziej sprawdzi się na włosach już zdrowych i nawilżonych.

- OM (odżywka, mycie):

Nakładamy na włosy odżywkę, olej lub maskę, czekamy dany okres czasu, spłukujemy i myjemy włosy szamponem.

Metoda sprawdzi się najlepiej przy włosach przetłuszczających się.

- OMO (odżywka, mycie, odżywka):

Przed myciem nakładamy na włosy odżywkę, maskę, bądź olej i trzymamy przez dany okres czasu. Myjemy włosy szamponem i ponownie nakładamy odżywkę d/s lub b/s.

Ta metoda najbardziej sprawdzi się na włosach suchych, sztywnych i twardych. Ja jednak takich włosów nie posiadam, ale to jest moja obecna i najbardziej ulubiona metoda mycia włosów. U mnie pierwszym O jest zazwyczaj olej, potem szampon i drugim O jest odżywka d/s lub b/s, albo po prostu maska. Zależy od dnia.

- O (odżywka):

Moczymy włosy i myjemy je samą odżywką.

Sprawdza się najlepiej przy włosach zniszczonych, które potrzebują delikatniejszego sposobu na oczyszczenie włosów.

JAK MYĆ WŁOSY?

To też jest ważna kwestia. Do niedawna myłam skórę gowy i włosy na długości. Jednak wcale im to nie służyło i przynosiło więcej szkód niż pożytku.

Najlepiej myć tylko i wyłącznie skórę głowy, nawet jeśli mamy do zmycia olej. Przy myciu włosów najważniejsza jest piana, która po nich spływa. To ona oczyszcza włosy. Po prostu myjemy wybraną metodą tylko skórę głowy i spłukujemy. Piana spłynie po długości włosów i uwierzcie, że im to absolutnie wystarcza.

Kiedy mamy do zmycia  olej, najlepiej zastosować metodę OMO lub OM z maską. Maska do włosów (najlepiej emolientowa) emulguje olej, więc gdy ją spłuczemy i umyjemy szamponem samą skórę głowy dla oczyszczenia, spływająca piana bardzo łatwo i szybko poradzi sobie z zemulgowanym olejem na dugości.

JAKIEJ ODŻYWKI/MASKI UŻYWAĆ DO MYCIA WŁOSÓW?

Najlepiej takiej, która ma w składzie substancje myjące:

behentrimonium chloride (zazwyczaj w odżywkach),

cetrimonium chloride (zazwyczaj w maskach).


Jakie są wasze ulubione metody mycia włosów? :)


Pozdrawiam,
Marta | Włosopasjatka
5 komentarzy :

 1. Ja myję tradycyjnie szamponem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wychodzi na to, że stosuję metodę OMO :) Nawet nie wiedziałam, nie jestem włosomaniaczką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe te metody. Muszę wypróbować OMO :P

  OdpowiedzUsuń
 4. krótko, zwięźle i na temat :P a ja się zawsze tak rozwodzę nad tymi wpisami i opisywaniem wszystkiego dokładnie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wpis jest dokładny ;). Rozpisywanie się w moim przypadku zależy od tematu posta, bo nie zależy mi na tym, żeby na siłe był jak najdłuższy, po co niepotrzebnie lać wodę tam, gdzie nie trzeba :D

   Usuń

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE