wtorek, 14 lipca 2015

LAMINOWANIE WŁOSÓW ŻELATYNĄ

Witam znowu!

Właśnie jestem po domowym (wreszcie udanym) zabiegu laminowania włosów. Są takie, jakie powinny być za każdym razem, kiedy próbowałam upiększyć je właśnie w ten sposób.

Błędem, który popełniałam podczas laminowania włosów żelatyną, było to, że robiłam to samą żelatyną bez żadnego dotatku. Po prostu mieszałam żelatynę z wodą i nakładałam na włosy. Były błyszczące, ale sztywne jak druty i zastanawiałam się co robię nie tak, przecież każdemu to wychodzi.

Dzisiaj przygotowałam mieszankę w inny sposób. Wsypałam do szklanki dwie łyżki stołowe żelatyny i zalałam gorącą wodą dodając kolejne dwie łyżki stołowe tym razem maski Kallos Blueberry. Wymieszałam, poczekałam aż troszkę ostygnie i nałożyłam ciepły roztwór na włosy omijając skórę głowy. Zawinęłam w foliowy czepek i podgrzewałam ok. 5 minut, po czym zawinęłam jeszcze w ręcznik.

Siedziałam tak sobie pół godziny i poszłam zmyć szamponem Kallos Blueberry. Włosy osuszyłam ręcznikiem i popsikałam troszkę odżywką w spray'u z Gliss Kur, gdyż bałam się, że nie rozczeszę włosów, jednak zauważyłam, że wcale nie było to konieczne. Włosy bardzo ładnie się rozczesały plastikowym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Wysuszyłam suszarką, ponieważ łuski włosów się domykają oraz efekt laminowania jest dłuższy i lepszy.

No i szok. Włosy są piękne. Jakby nigdy nie były farbowane i zniszczone. Są tak błyszczące, że aż lśniące, sypkie, mięciutkie jak jedwab, bardzo ładnie się ułożyły, wcale nie są oklapnięte (czego się niepotrzebnie bałam), są śliskie i lekkie.

Teraz widzę różnicę pomiędzy laminowaniem włosów samą żelatyną, a robieniem tego z użyciem maski. Mam zamiar spróbować jeszcze laminowania z olejem.

Zamierzam ten zabieg powtarzać co tydzień lub co dwa tygodnie. Ilość, która mi została to ponad połowa szklanki, dlagtego owinęłam ją folią spożywczą i schowałam do lodówki. Nie wiem czy to przejdzie, ale najwyżej wyrzucę i sporządzę nową mieszankę do następnego laminowania, już zmniejszając proporcje.

Używam najzwyklejszej żelatyny --->


A Wy laminujecie włosy żelatyną? Jakie efekty są u Was widoczne?


Pozdrawiam,
Marta


0 komentarze :

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE