czwartek, 4 czerwca 2015

JAK WZMOCNIĆ INTENSYWNOŚĆ KOLORU WŁOSÓW ?

Cześć Wam, dzisiaj poopowiadam trochę o tym, jak wzmocnić kolor naszych włosów :)

Wiele roślin leczniczych uwalnia w gorącej wodzie swe kolory, przez co dają się łatwo i szybko używać w charakterze preparatów do wzmocnienia naturalnego koloru włosów.

Z wysuszonych roślin przygotowujemy wywar, biorąc podaną niżej ilość ziół na 0,5 litra wody. Roślinne części należy dodać do wrzącej wody, ustawiając jednocześnie temperaturę na najniższą. Po dwudziestu minutach wywar zdejmujemy z ognia i odcedzamy przez bardzo drobne sito, nie zapominając przy tym o dokładnym wyciśnięciu pozostałości roślinnych. Jeśli gotowy wywar jest jeszcze nieklarowny- co może wynikać z niedokładnego przecedzenia- możemy go przefiltrować przez papierowy filtr do kawy. W jeszcze ciepłym wywarze rozpuszczamy jedną łyżeczkę (do kawy) miodu pszczelego. Jest to ilość przeznaczona na 0,25 l wywaru, gdyż po gotowaniu tyle powinno go pozostać. Inna rzecz, że różne zioła w różny sposób przyjmują wodę, tak że możliwe są nawet znaczne wahania- ilość dodanego miodu powinna się proporcjonalnie zmieniać. Gdy już kilka razy przygotujemy własnoręcznie miksturę do wzmocnienia kolory, z pewnością zorientujemy się dokładnie w proporcjach jej składników.


WŁOSY BLOND: dwie garści rumianku rzymskiego lub skórki nie pryskanych cytryn, lub też jedna garść korzenia rabarbaru (jeśli włosy mamy farbowane środkami chemicznymi, należy najpierw sprawdzić działanie).

WŁOSY RUDE: jedna garstka czerwonego drzewa sandałowego lub jedna garstka kory drzewa quebracho.

WŁOSY BRĄZOWE: jedna garstka łupin orzecha włoskiego lub dwie garści orzecha włoskiego, lub dwie garści suszonego karczocha.

WŁOSY SIWE: dwie garstki płatków chabru lub j
edna garść fioletowych płatków kwiatu malwy (wyciąg z płatków malwy nastawić na zimno, gdyż oddaje barwnik do zimnej wody).

Stosowanie i działanie: 

Środki do wzmacniania koloru włosów, uzyskane w naturalny sposób z ziół, są bardzo dobrą alternatywą do chemicznych środków proponowanych przez przemysł kosmetyczny. Spotykane zwykle w handlu wzmacniacze oddają swój barwnik zarówno włosom jak i skórze głowy, co może spowodować zaklejenie się porów, prowadzące wprost do wypadania włosów.

Również wzmacniacze bezbarwne- niekoloryzujące- przez znaczną zawartość żywic stanowią poważne zagrożenie dla naturalnych funkcji skóry głowy. Żywice osadzając się na skórze blokują częściowo wydzielanie się łoju i potu, co w krótkim czasie może doprowadzić do przesuszenia się włosów.

Wzmacniaczy z naturalnymi barwnikami roślinnymi używa się tak samo jak płukanek- wmasowuje się je we włosy, dbając o równomierność.

Włosy uzyskują intensywniejszy kolor i połysk, dają się łatwo rozczesywać i dobrze układać. Jednocześnie środki te działają pielęgnująco na włosy i skórę głowy, dzięki czemu- w odróżnieniu id produktów chemicznych- można ich używać dowolnie często.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE