niedziela, 7 czerwca 2015

JAK ODBIĆ WŁOSY OD SKÓRY GŁOWY?

WŁOSY CIENKIE- ROZSYPUJĄCE SIĘ

Przy pielęgnacji włosów należy unikać wszystkiego, co mogłoby je doprowadzić do jeszcze większego rozsypywania się: szczotkowanie syntetycznymi szczotkami lub grzebieniami z tworzywa sztucznego. Należy również unikać lakieru do włosów, gdyż wysusza on cienkie włosy sklejające się razem. Gdy włosy się sypią i elektryzują wyjątkowo mocno, uspokójmy je własnymi dłońmi. Po kilkukrotnym bardzo powolnym przeciągnięciu ciepłymi dłońmi po własnych włosach nie będziemy potrzebowali już sprayu, by je uwolnić od nadmiaru ładunków elektrycznych. Należy często używać maseczki na włosy i spłukiwać je po każdym myciu płukanką ziołową odpowiadającą typowi włosów (Do delikatnego dezynfekowania skóry głowy najlepiej nadają się płukanki ziołowe z tymiankiem, rumiankiem, podbiałem czy szałwią. Szałwii nie należy jednak używać posiadając jasne włosy, gdyż barwi lekko na brunatny kolor). Dzięki temu włosy dadzą się łatwiej uczesać i dłużej utrzymają pożądaną formę. Jeśli mamy włosy bardzo suche, łatwo elektryzujące się i rozsypujące się, po umyciu a przed wysuszeniem możemy wetrzeć w nie odrobinkę czystej lanoliny:

Ale bardzo ważnym aspektem jest to, w jakim stanie aktualnie jest nasza skóra głowy. Jeżeli używamy szampony, odżywki i maski z silikonami, to dostarczamy naszej skórze głowy dawkę środków, które oblepiają i zatykają pory naszej skóry, co może sprawiać, że włosy są oklapnięte. Aby oczyścić skórę głowy warto zastosować:


PŁYN DO WŁOSÓW Z ARNIKI:

Składniki:

♥ 2 garści suszonych pokrzyw,
♥ 1 mocne zakropienie alkoholem 96 %,
♥ 20 kropli nalewki z arniki,
♥ ok. 0,5 l wody destylowanej.

Wyrób:

Suszoną pokrzywę zakrapiamy alkoholem i zalewamy wodą destylowaną, aż do jej kompletnego przykrycia. Pozostawiamy na dwa dni do naciągnięcia pod przykryciem. Po dwóch dniach cedzimy przez drobne sito i filtrujemy przez papierowy filtr do kawy. Do uzyskanego w ten sposób płynu wkrapiamy pojedynczo 20 kropli nalewki z arniki.

Stosowanie i działanie:

Płyn służy do wmasowania w skórę głowy po umyciu włosów. Odświeża skórę i usuwa drobne zaognienia.


Równie dobrym sposobem na delikatne usuwanie wydzieliny ze skóry głowy są olejki. Wyjątkowo dobrze nadaje się do tego olejek uzyskiwany z korzenia łopianu, który w prosty sposób możemy sporządzić własnoręcznie:

OLEJEK Z KORZENIA ŁOPIANU:

Składniki:

♥ 15 g korzenia łopianu,
♥ 100 g oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron.

Wyrób: 

Olejek z pestek winogronowych lepiej nadaje się do tego celu, gdyż jest rzadszy. Niestety, możemy mieć pewne problemy z nabyciem go w drogerii czy aptece.

Cząstki korzenia łopianu wkładamy do butelki lub słoika aptekarskiego z ciemnego szkła z szerokim otworem. Zalewamy olejkiem lub oliwą, mocno zamykamy i na 3 tygodnie odstawiamy w domu w ciepłe miejsce. Co kilka dni naczynkiem należy mocno wstrząsnąć. Po 3 tygodniach płyn odcedzamy pamiętając, by przechowywać go w ciemnym szkle.

Stosowanie i działanie: 

Olejek należy wmasować w skórę głowy przed myciem i pozwolić mu działać przez około 20 minut pod plastykowym czepkiem. W delikatny sposób usuwa ze skóry wszelkie wydzieliny i sprawia, że podłoże włosów staje się miękkie i gładkie oraz może spowodować przyspieszenie porostu włosów.

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE