wtorek, 9 czerwca 2015

JAK DOBRAĆ DLA SIEBIE ODPOWIEDNI KOLOR FARBY DO WŁOSÓW?

Wiele dziewczyn boryka się z pytaniem : "Jaki kolor włosów będzie mi pasował?" . Trudno odpowiedzieć sobie na to pytanie nie widząc się w wymarzonym kolorze. Sama kiedyś miałam problem z określeniem, w jakim kolorze się najlepiej czuję. Podobno najlepiej nam w odcieniu jaki mamy naturalnie, ale nie zawszę się to sprawdza. Niektóre z nas mają włosy "mysie", a niektóre czarne, które wcale nie pasują. Aby określić w jakim kolorze będzie nam dobrze musimy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

1. Jaką mam karnację? 

Dla dziewczyn z bladą karnacją kolor czarny nie będzie zbyt odpowiedni. Takie osoby będą wyglądały jak wampiry oraz kolor będzie ich dodatkowo postarzał. Dla osób z bladą karnacją najlepiej jest wybrać jakiś ciepły odcień.

Jeśli ktoś ma ciemną karnację, nie będzie wyglądał ładnie w platynowym blondzie. Raczej będzie wyglądało to dość sztucznie. Jednak to nie znaczy, że musimy wykluczyć blond. Miodowe, ciepłe blondy lub chłodne, ciemne lub popielate blondy również będą ładnie wyglądały.


2. Jakiego koloru są moje oczy?


Osoby z niebieskimi oczami wyglądają ładnie praktycznie we wszystkich kolorach, a najlepiej w jasnych. Niekoniecznie jasny blond. Po prostu jasne odcienie kolorów.

Osoby z brązowymi oczami wcale nie są skazane na ciemne kolory. Widziałam wiele dziewczyn, które pomimo brązowych oczu bardzo ładnie wyglądają w jasnym blondzie.

Z zielonymi oczami ładnie zgrają się włosy o miedzianym refleksie. Niekoniecznie trzeba farbować się od razu na rudy. Jest wiele odcieni z miedzianym połyskiem.

3. Jaki kolor jest moim naturalnym?

Zazwyczaj powinno się wybrać trochę jaśniejszy odcień od naturalnego, ponieważ jeśli będziemy miały odrosty, a nie chce farbować włosów co miesiąc, ciemniejszy odrost będzie ładnie wyglądał z ciut jaśniejszym. Jeśli jednak zdecydujemy się na kolor ciemniejszy od naszych naturalnych, możemy przyciemniać odrost płukanką np. z szałwią , kawą lub orzechem.

4. Jakiego koloru są moje brwi?

Jeżeli mamy bardzo ciemną oprawę oczu, platynowy blond odpada. Jednak istnieje możliwość rozjaśniania sobie brwi, jednak czy to jest tego warte? Można znaleźć inny ocień, który spodoba nam się od pierwszego wejrzenia. Platynowe blondy są zazwyczaj chłodne, do ciemnej oprawy oczu cieplejsze blondy będą wyglądały po prostu ładniej. Oczywiście kolory z ciemnej palety będą pasowały praktycznie wszystkie.
Jeśli jednak ktoś ma jasną oprawę oczu, a chciałby mieć ciemne włosy, ma o wiele łatwiej. Istnieją cienie, kredki do brwi, które na pewno poradzą sobie z tym fantem.

5. W jakim odcieniu są moje usta?

Jest to czynnik, na który nie patrzy się w pierwszej kolejności, jednak warto zwrócić na niego uwagę. Jeśli mamy ciemne usta, bardzo ładnie będą wyglądały na nas ciemne, chłodne kolorki, Jeśli jednak mamy usta bardzo jasne, to uważam, że jasne będą lepiej prezentowały się w takim połączeniu.

PODSUMOWUJĄC:

Typ. 1: Osoba o jasnych oczach i jasnej karnacji : najlepiej będzie jej pasował jasny blond, a nawet platyna. Jeśli chciałaby bardzo brąz, proponuję odcień jasny orzechowy brąz lub odcień karmelowy. Również jasne popielate blondy będą się ładnie prezentowały. Ciemny brąz lub czarny kolor po prostu nie będzie wyglądał dobrze.

Typ. 2: Osoba o ciemnych oczach i jasnej karnacji : proponuję odcień, który odciągnie uwagę od naszej jasnej karnacji przy ciemnych oczach. Ładnie będzie wyglądał rudy lub jasny kasztan. Jeśli myślimy o blondzie, ciemny popielaty blond będzie rozwiązaniem.

Typ. 3: Osoba o ciemnych oczach i ciemnej karnacji : dla tej osoby kolory takie jak czarny, ciemna miedź, ciemny chłodny lub ciepły brąz oraz ciemny kasztan będą zadowalające. Jednak jeśli taka osoba chce polecieć w blondy, proponuję wybrać coś z cieplejszej gamy kolorów np. ciemny ciepły blond.

Typ. 4: Osoba o jasnych oczach i ciemnej karnacji: Takiej osobie najładniej będzie w jasnym brązie, w ciemnym popielatym blondzie lub w jasnym kasztanie. Również bardzo ładnie będzie się prezentował odzień brązu, najbardziej czekoladowy.


Jeśli odpowiedziałyście sobie na pytania, przeczytałyście propozycje kolorów do różnych typów urody, a wciąż nie jesteście pewne, polecam ściągnąć sobie program do zmiany koloru włosów na zdjęciach bądź pofarbowanie jednego pasma, najlepiej tego zaraz przy czole aby sprawdzić czy faktycznie dobrze będziemy się czuły w takim kolorze. Często dobrym rozwiązaniem dla osób z ciemnym kolorem włosów z natury, a marzących o blondzie jest zostawienie sobie części "odrostu" i pofarbowaniu z 2-4 cm przerwą, aby nie było radykalnej zmiany, a później z biegiem czasu zdecydować się na całość. 

POZDRAWIAM :)

2 komentarze :

 1. Ciekawy poradnik, na pewno przydatny dla osób, które nie potrafią się zdecydować.
  Chociaż muszę powiedzieć, że niby mam jasną karnację i niebieskie oczy to jednak w czarnych włosach wyglądam lepiej niż w swoim naturalnym, ciemnym blondzie xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od punktu widzenia, psychicznego podejścia i przyzwyczajenia. Jasna karnacja nie zawsze jest bladą karnacją, trzeba o tym pamiętać :))

   Usuń

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE