niedziela, 14 czerwca 2015

CO ZROBIĆ ŻEBY MIEĆ GŁADKĄ CERĘ?

Dzisiaj coś innego niż włosy, jednak równie przydatnego i nieco z nimi związanego. Nosząc grzywkę, narażamy się na pocenie się czoła oraz na różne wypryski. Ale to nie jest jedyny powód. Mogą to być geny, hormony, dojrzewanie i tak dalej i tak dalej. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na dermatologów oraz specyfiki, które niekoniecznie pomagają. Dlatego chcę wam przedstawić naturalny, domowy sposób na pozbycie się niespodzianek z twarzy.


MAŚĆ PRZECIW WYPRYSKOM:


SKŁADNIKI:
♥ 30 g miękkiej pasty cynkowej,

♥ 15 g glinki leczniczej (jedna czubata łyżka stołowa),

♥ 2 krople olejku miętowego.


WYRÓB:
Miękką pastę cynkową nabędziemy gotową w aptece. Najpierw rozpuszczamy ją we wrzątku i gdy osiągnie temperaturę 60 stopni C, zdejmujemy ją na bok i dodajemy glinkę leczniczą. Mieszamy mikserem do uzyskania jednorodnej konsystencji. Krótko przed wystygnięciem maści dodajemy olejek miętowy i mieszamy dalej aż do całkowitego wystudzenia. Przekładamy w mały pojemniczek.


STOSOWANIE I DZIAŁANIE:
Pojedynczo występujących pryszczyków i wągrów można się łatwo pozbyć bez konieczności wyciskania. Po myciu nakładamy odrobinę tej maści na pryszcz i najbliższą okolicę i pozostawiamy na noc. W żadnym wypadku nie wolno maścią smarować całej twarzy, gdyż ma działanie wysoce wysuszające i ściągające. Jeśli chcemy zastosować ją na większe partie skóry niż jeden pryszcz, należy skórę uprzednio nasycić kremem o wysokiej zawartości tłuszczu.


Jeśli jesteście zainteresowani pielęgnacją skóry na twarzy, zapraszam do zakładki "Cera" - TU :).

POZDRAWIAM SERDECZNIE :)


0 komentarze :

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE