niedziela, 31 maja 2015

ZBAWIENNA KURACJA OLEJOWA DLA WŁOSÓW SUCHYCH

Pewnie wiele z nas kochane kobietki, boryka się z problemem suchych włosów. Metoda olejowania jest bardzo popularna oraz sprawdza się w wypadku tego typu kłaczków. Dzisiaj mam dla was przepis, dzięki któremu nasze włosy odżyją, wzmocnią się, a przy regularnym stosowaniu ich struktura powinna się poprawić (co okaże się wkrótce).

Mieszamy po małym kieliszku ok. 30g oleju rycynowego oraz olejku z kiełków pszennych. Mieszaninę olejową podgrzewamy na wrzątku. Włosy rozdzielamy na pukle i koniuszkami palców nanosimy na skórę głowy ciepły olej. Gdy całą głowę pokryjemy równą warstwą oleju, przy pomocy szeroko-zębnego grzebienia rozczesujemy włosy, by olej rozdzielił się po nich równomierną warstwą. Potem zakładamy plastykowy czepek i owijamy go foliowym ręcznikiem zanurzonym uprzednio w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, ponawiamy operację, nurzając go w gorącej wodzie i owijając wokół czepka. Im dłużej olej działa na włosy, tym lepiej, jeśli chcemy osiągnąć pozytywny efekt, działanie nie powinno być krótsze niż 20-30 min.
Po zabiegu należy włosy myć długo i starannie, by usunąć z nich wszystkie resztki oleju, a do ostatniego płukania należy dodać odrobinę octu owocowego. 

Kuracja sprawia, że włosy stają się mięciutkie, delikatne i dają się łatwo rozczesać. 
A jakie są wasze doświadczenia na temat tej kuracji? Jeśli jeszcze nie spróbowałyście to gorąco zachęcam i czekam na wasze opinie! :)

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za podzielenie się ze mną swoją opinią. Na pewno za niedługo postaram się odpowiedzieć :)

TRANSLATE